BPA, BPS NedirBPA, BPS Nedir
BPA, BPS Nedir? Biz Neden BPA İçermeyen Damacana Kullanıyoruz?
BPA (Bisfenol A) maddesi plastiğin dayanıklılığını arttıran ve sertleştirilmesini sağlayan kimyasal bir madde olup insan sağlığına ciddi zararları bulunmaktadır.

BPA plastiği sertleştiren ve darbelere, kırılmalara karşı sağlamlaştıran bir madde olduğu için, BPA içermeyen damacanaların ömrü daha kısa olmaktadır. BPA içeren damacanalar 150-200 kere doldurulmaktadır. BPA içermeyen damacanlar 20 – 40 defa anca doldurulabilmektedir.

BPA (Bisfenol A): Polikarbon, PVC gibi bazı plastiklerin ve biçimlendirildikten sonra sertleşebilen plastik hammaddelerin üretiminde kullanılan kimyasal bir maddedir. Genellikle Polikarbonat damacanalar, biberonlar, saklama kapları ile PVC kap ve şişelerin imalatında ve konserve kapları gibi kapların iç astarlamasında kullanılmaktadır.

BPA’nın hormon bozucu olma, anneden çocuğa bpa pes nedir daha anne karnındayken aktarılma, kısırlığa yol açma, obeziteye, meme kanserine neden olma gibi türlü zararlarının bulunduğu yönünde bilimsel araştırmalar mevcuttur.
Sağlığımız için gündelik hayatta 0 bpa nedir karşımıza çıkan BPA bpa maddesi nedir maddesine en çok bpa plastik nedir maruz kaldığımız içme sularımızdan, BPS Nedir BPA maddesini uzaklaştırmalıyız.

BPS (Bisfenol S) BPA’nın farklı bir kimyasal formu olup, hormonlar üzerinde BPA ile benzer etkiyi göstermekte, büyüme ve gelişmeyi aynı şekilde olumsuz etkilemektedir.

Çocuklarımız aldıgımız emzik biberon vb ürünlerde de dikkat edelim içinde BPA olup olmadigina.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “BPA, BPS Nedir”

Leave a Reply

Gravatar